Cookie Consent by Free Privacy Policy website
  • Médiaajánlat és szolgáltatások
  • HIRDETÉSEK

Danubia Televízió

Menü
  • Hírek
    • Összes hír
    • Dunabogdány
    • Dunakanyar
    • Pócsmegyer
    • Tahitótfalu
    • Visegrád
    • Zebegény
    • Közélet
    • Kultúra
    • Sport
    • Rendőrségi hírek
    • Egészség
    • Természeti környezet
    • Közlekedés
    • Egyházak hírei
     
  • Műsorok
    • Összes műsor
    • Dunabogdány
    • Dunakanyar
    • Pócsmegyer
    • Tahitótfalu
    • Visegrád
    • Zebegény
    • Hírek
    • Kalamáris
    • Kommentár nélkül
    • Közvetítés
    • IPOSZ 35 - Ünnepség és konferencia
     
  • Műsorújság
  • Eseménynaptár
  • Médiaajánlat
  • HIRDETÉSEK
  • Összes hír
  • Dunabogdány
  • Dunakanyar
  • Pócsmegyer
  • Tahitótfalu
  • Visegrád
  • Zebegény
  • Közélet
  • Kultúra
  • Sport
  • Rendőrségi hírek
  • Egészség
  • Természeti környezet
  • Közlekedés
  • Egyházak hírei
 
  • Összes műsor
  • Dunabogdány
  • Dunakanyar
  • Pócsmegyer
  • Tahitótfalu
  • Visegrád
  • Zebegény
  • Hírek
  • Kalamáris
  • Kommentár nélkül
  • Közvetítés
  • IPOSZ 35 - Ünnepség és konferencia
 
  • Főoldal
  • Hírek
  • Közélet
  • Téli időjárás a térségben, visszaemlékezések a régi nagy telekre
Közélet 2012 Feb 14 13:10

Téli időjárás a térségben, visszaemlékezések a régi nagy telekre

3
Videó letöltése

            

Továbbra is tart a szokatlanul hideg idő.  Több mint egy hete adott ki elsőfokú figyelmeztető jelzést az Országos Meteorológiai Szolgálat a havazás és a hideg miatt. Azóta állandósult a mínusz 5-25 fok körüli hőmérséklet, a Dunán megjelentek a jégtáblák. Utoljára 1987-ben mértek hasonló hideget, 50-100 évvel ezelőtt azonban egyáltalán nem volt ritka az ilyen időjárás. A kemény teleket idézzük fel néhány visegrádi, dunabogdányi, tahitótfalui és kisoroszi lakossal. Hogyan közlekedtek a révek jégzajlás idején, miként keltek át az emberek és szállították a fát a Duna jegén, mekkora jéghegyek keletkeztek az olvadó jégtáblákból, hogyan épült a jéghíd Tahitótfalunál a világháború idején, mekkora volt a hó, merre voltak és milyen célt szolgáltak a jégvermek, hol és milyen téli sportokat űztek a Dunakanyar lakói - többek között ezekről a témákról hallhattunk érdekes történeteket Pályi Gyulától, Zeller Mártontól, Elsik Lászlótól, Szabó Istvánnétól, Sági Sándortól és Csereklye Lászlótól.

            

3
Közélet Dunabogdány Tahitótfalu Visegrád
Előző Kistérségi Tájoló címmel felsőoktatási, szakképzési kiállítást szervezett a Dunakanyari és Pilisi Önkormányzatok Kistérségi Társulása 2012 Feb 14 Következő GYEMSZI-főigazgató: az idén felgyorsul az egészségügyi rendszer átalakítása 2012 Feb 15
Hozzászólás { 3 }
DA
Danubia-néző 2012 Feb 15 - 15:48
Válasz
Tisztelt Szerkesztőség!
Nagyon érdekes az összeállítás, jó volt hallgatni az idős emberek visszaemlékezéseit! Örülök, hogy nézői ötleteket is figyelembe vesznek!
További jó munkát kívánok Önöknek!
Üdvözlettel: egy Danubia-néző
DA
danubia 2012 Feb 16 - 10:35
Válasz
Kedves Danubia-néző!

Köszönjük, továbbra is várjuk észrevételeit, javaslatait.

Üdvözlettel:

a Danubia Tv Szerkesztősége
EK
Egy Kisoroszi új lakos 2012 Már 04 - 15:11
Válasz
Tisztelt Szerkesztőség
Személyesen ismerem Sági Sanyi bácsit.Igaz munkás ember.Ritka manapság a Hozzá hasonló.
Sajnos senkinem nem jutott eszébe, hogy 40 évi révszolgálat után egy jó szóval is megköszönje Neki azt az áldozatkész munkát melyel hozzájárult a falu lakosainak szállításához. Tanulnunk kellene még most is Töle emberséget és alázatot.
Mégegyszer szégyen és gyalázat, hogy a falu "vezetői" figyelemre sem méltatják Sanyi bácsit.
Komment írása
Pipáld be
  • Friss hír
  • Friss műsor
Kultúra 2026 Ápr 17 Ingyenes filmvetítések országszerte – Indul a Filmio Moziklubok új évada Közélet 2026 Ápr 16 Jótékonysági darts verseny lesz Dunabogdányban az állatokért Természeti környezet 2026 Ápr 16 Indul a NÉBIH ingyenes Kertművelő online programja Közélet 2026 Ápr 16 Új informatív gazdikereső felület indult Kultúra 2026 Ápr 15 Emlékműsor lesz Dunabogdányban a kitelepített felvidéki és erdélyi magyarságról Közélet 2026 Ápr 15 Ideje ellenőrizni a mellékvízmérőket Természeti környezet 2026 Ápr 15 Áprilisban virágzik az ízes erdei szamóca Kultúra 2026 Ápr 14 Händel oratóriumát lehet meghallgatni Visegrádon Kultúra 2026 Ápr 14 A Sebő-együttes ad koncertet Tahitótfauban Természeti környezet 2026 Ápr 14 Erdő születik Pomázon – Sikeresen lezárult a parkerdő telepítése Közélet 2026 Ápr 14 Új hasznos funkcióval bővült a Gondosóra applikáció Kultúra 2026 Ápr 13 Felavatták a visegrádi Patkó villát – megújult Gobbi Hilda egykori nyaralója
Múltam a jelenben – ringatott emlék – Kovács László (Putu) kovácsmester kiállítása Hírek Hírek - 2026. április 08. Hírek Hírek - 2026. április 09. Közvetítés VISEGRÁD - Szentmise - 2026. április 12. Kommentár nélkül Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter fóruma Szentendrén Hírek Hírek - 2026. április 11. Hírek Hírek - 2026. április 10. Közvetítés TAHITÓTFALU - Református istentisztelet - 2026. április 12. Közvetítés TAHITÓTFALU - Csorba László előadása Széchenyi – a legnagyobb magyar a legújabb kutatások fényében címmel Közvetítés VISEGRÁD - Szentmise - 2026. április 5. Hírek Hírek - 2026. április 03. Hírek Hírek - 2026. április 04.
  • Esemény
  • Naptár
2026 Ápr 25 18:00 PÓCSMEGYER - Támogatói bál a pócsmegyeri Barangoló Óvoda részére 0
2026 Ápr 18 19:00 VISEGRÁD - G.F. Händel - Israel in Egypt - Koncert kórussal és zenekarral 0
2026 Ápr 18 18:00 TAHITÓTFALU - Kvízest 0
2026 Ápr 18 12:00 II. Pócsmegyer-Surány Piknik 0
2026 Ápr 26 - TAHITÓTFALU - Szent György-napi jószágkihajtás 0
2026 Ápr 18 19:00 DUNABOGDÁNY - XV. BorZsongás 0
Loading...
2026 Április
H K SZ CS P SZ V
Kövessen minket!
31204 facebook
youtube
Kommentek{ 1E }
UD
Urbánné dr. Rácz Veronika    2026 Már 02 - 20:45
Válasz
Szeretnék tudomást szerezni a Tahitótfalut érintő kérdésekről
Mire mondta
HZ
HOck Zsuzsa    2025 Szept 06 - 10:11
Válasz
Köszönjük az összefoglalót!
Mire mondta
Hírlevél feliratkozás
Megtekintve

Támogatók:
NMHH
Eper Grafika
Neo Pláne
Movat
MTI
  • Hírlevél
  • RSS
  • Jogi nyilatkozat
  • Kapcsolat
  • Oldaltérkép
  • Impresszum
  • Hír beküldése
© 2026 Danubia TV
  
Design: Neoplane, Web: Movat