Hozzátette: a számítógépes technikával és festői effektusokkal "nyomatékosított" fotók négy év alatt öltöttek végleges formát, hogy aztán a belőlük készült válogatásból összeálljon 51. önálló kiállításának anyaga.
"Ezek a munkák az eredeti fotón túl hitelesebben és árnyaltabban közvetítik élményeimet a néző felé; a szorongást és a félelmet éppúgy, mint a felszabadult örömöt, a melankóliát, az utazás izgalmát vagy éppen a történelmi anekdotát" - fogalmazta meg a kiállítás képeinek lényegét Lehotka László.
Mint mondta, a tárlat azért kapta a Tegnap és holnap címet, mert fotóival a tegnap élményeit a ma technikai lehetőségeivel a holnap számára szeretné megőrizni.
A makro- és mikrofotósként ismert Lehotka László 22 évig a Műszeripari Kutató Intézetben fejlesztőmérnökként dolgozott, s 1978-ban kezdett fényképezni. 1981-től tagja a Magyar Fotóművészek Szövetségének. Első, 1983-as váci önálló kiállításának anyagát már makro- és mikrotechnikával készült festményhatású képekből állította össze. Itthon és külföldön eddig összesen 31 díjat nyert különböző pályázatokon. Alkalmazott fotográfiáiból, fotóiból fali naptárak, könyvborítók, hanglemez- és CD-borítók, katalógusok is készültek.
A váci Katona Lajos könyvtár galériájában nyíló kiállítása október 29-ig látogatható.
Közélet
2014 Okt 02 16:11
Lehotka László fotóiból nyílik kiállítás Vácott
A képek többsége jellegzetes angol, olasz, görög, osztrák, montenegrói és magyar tájakat, épületeket vagy épp szobrokat elevenít fel - mondta az MTI-nek a 66 éves művész.
Budapest, 2014. október 2., csütörtök (MTI) - Az elmúlt tíz év utazási élményeit örökítette meg Lehotka László fotóművész azokon a makro- és mikrofotókon, amelyekből húszat a nagyközönség is láthat péntektől a Váci Katona Lajos Könyvtár galériájában.
Hozzászólás { 0 }
Komment írása
Támogatók: